Filem Terbaik
- Spilt Gravy (ZSA Production & Nuansa)
- Air Force The Movie: Selagi Bernyawa (Multimedia Film Productions)
- Small Town Heroes (Lomo Pictures)
- Mat Kilau: Kebangkitan Pahlawan (Studio Kembara)
- Juang (Asia Tropical Films)
Pengarah Terbaik
- Ryon Lee (Filem Small Town Heroes)
- Syafiq Yusof (Filem Abang Long Fadil 3)
- Muzzamer Rahman (Filem Prebet Sapu)
- Syamsul Yusof (Filem Mat Kilau: Kebangkitan Pahlawan)
- Zulkarnain Azhar, Frank See (Filem Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
Pelakon Lelaki Terbaik
- Adi Putra (Filem Mat Kilau Kebangkitan Pahlawan)
- Haridhass Selvaraju (Filem Moondram Athigharam: The Third Rule)
- Rahim Razali (Filem Spilt Gravy)
- Adi Putra (Filem Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
- Amerul Affendi (Filem Prebet Sapu)
Pelakon Wanita Terbaik
- Tan Chui Mui (Filem Barbarian Invasion)
- Sangeeta Krishnasamy (Filem Juang)
- Lim Mei Fen (Filem Prebet Sapu)
- Bernice Chauly (Filem Spilt Gravy)
- Sara Ali (Filem Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik
- Beto Kusyairy (Filem Mat Kilau Kebangkitan Pahlawan)
- Hasnul Rahmat (Filem Jerangkung Dalam Almari)
- Izzue Islam (Filem Juang)
- Nas-T (Filem Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
- Zahim Albakri (Filem Spilt Gravy)
Pelakon Pembantu Wanita Terbaik
- Juliana Ibrahim (Filem Spilt Gravy)
- Kee Chung Phear (Happy Kee) (Filem Small Town Heroes)
- Anne Abdullah (Filem Jerangkung Dalam Almari)
- Ozlynn Waty (Filem Abang Long Fadil 3)
- Kavitha Thiagarajan (Filem Moondram Athigharam: The Third Rule)
Lakon Layar Terbaik
- Spilt Gravy (Jit Murad, Dato Zahim Albakri, June Tan)
- Juang (Matt Lai, Teh Yoon Yee)
- Abang Long Fadil 3 (Syafiq Yusof)
- Prebet Sapu (Muzzamer Rahman)
- Small Town Heroes (Ryon Lee Eng Keong)
Cerita Asal Terbaik
- Small Town Heroes (Ryon Lee Eng Keong)
- Air Force The Movie: Selagi Bernyawa (Zulkarnain Azhar, Opie Harris)
- Prebet Sapu (Muzzamer Rahman)
- Spilt Gravy (Jit Murad)
- Juang (Matt Lai Kin Hoong)
Anugerah Seniman Sepanjang Zaman
Anugerah Seniwati Sepanjang Zaman
Anugerah Penggiat Belakang Tabir
Anugerah Khas Juri Filem Antarabangsa
- Ranah 3 Warna (PT. MNC Pictures / Indonesia)
Anugerah Khas Juri 3
- Air Force The Movie: Selagi Bernyawa (Multimedia Film Productions Sdn Bhd)
Anugerah Khas Juri 2
- Mat Kilau Kebangkitan Pahlawan (Studio Kembara Sdn Bhd)
Anugerah Khas Juri 1
- Juang (Asia Tropical Films Sdn Bhd)
Pengarah Harapan
- Datuk Zahim Albakri (Spilt Gravy)
- Michelle Xin (The Rise of Lion: Warisan Singa)
- Govind Singh (Senthozan Sengkathirvaanan)
- Hyrul Anuar (Tiga Janda Melawan Dunia)
- Nazrul Asraff Mahzan, Mohammad Nazim Md Shah (J2: J Retribusi)
Pelakon Harapan Lelaki
- Jaa Suzuran (Autumn In Wales)
- JJ Ng Jinn Jou (The Rise of Lion: Warisan Singa)
- Idan Aedan (Anak Rimau The Movie)
- Abbas Mahmood (Rasuk)
- MK K-Clique (Rompak)
Pelakon Harapan Wanita
- Layla Sania Khairuzikri (Small Town Heroes)
- Bernie Chan (Spilt Gravy)
- Alicia Amin (The Disappearance of Irdina Adhwa)
- Joelah Charles (Spilt Gravy)
- Amelia Henderson (J2: J Retribusi)
Pelakon Kanak-Kanak Terbaik
- Phua Chandler (Small Town Heroes)
Penyunting Terbaik
- Spilt Gravy (Isazaly Isa, A.Samad Hassan)
- Sean Yap Shao Chi (Juang)
- Syafiq Yusof (Abang Long Fadil 3)
- Low Kah Juan (Small Town Heroes)
- Liam Lai, Moray Toon (Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
Sinematografi Terbaik
- Small Town Heroes (Stephen Chua Jyn Shyan)
- Fairuz Ismail, Hafiz Rashid (Prebet Sapu)
- Tan Teck Tze (Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
- Cheong Yuk Hoy (Spilt Gravy)
- Rahimi Maidin (Abang Long Fadil 3)
Lagu Tema Terbaik
- Juang (Wira Hatiku - Lim Yee Chung)
- Spilt Gravy ("Dibuai Mimpi" - Sean Ghazi, Ramli)
- J2: J Retribusi ("Ralit" - Ming, Wolfy)
- Anak Rimau The Movie ("Pentas Dunia" - Amylea Azizan)
- Air Force The Movie: Selagi Bernyawa ("Selagi Bernyawa" - Pown Hasril, Amir Masdi, Karim Karam, Otromen, Aman Nassim)
Skor Muzik Asal Terbaik
- Small Town Heroes (Tan Yen Hue, Tan Shin Hwa, David Ngan Teck Wai)
- Lee Chee Cheng, Chew Kok Yee, Hor Fook Ken, Hon Hsio Way, Tan Xin Tian, Luqman Mohd Oslan (Juang)
- Santosh Logondran (Mat Kilau: Kebangkitan Pahlawan)
- Daniel Veerapen (Spilt Gravy)
- Tee Wei Chien (Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
Penataan Bunyi Terbaik
- Air Force The Movie: Selagi Bernyawa (Charlene Ong Chye Leng)
- Supernova Media (Abang Long Fadil 3)
- The Vila (The Assistant)
- Adzrey Abd Kamal (J2: J Retribusi)
- Supernova Media (Juang)
Penataan Seni Terbaik
- Spilt Gravy (Raja Malek, Wong Taysy)
- Mukhsalmina Ismail (Musa) (Abang Long Fadil 3)
- Too Wen Huel (Juang)
- Edward Chee Boon (Prebet Sapu)
- Too Wen Huel (Small Town Heroes)
Rekaan Busana Terbaik
- Spilt Gravy (Rosada Abdul Hamid)
- Mark Ong, Rhine Ooi (Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
- Shum Siut Fen (Wing Shum) (Juang)
- Hilal Mohd Yusop (Chinta) (Abang Long Fadil 3)
Tatarias Terbaik
- Rasuk (Malya Artwork)
- Ella Sandera (Air Force The Movie: Selagi Bernyawa)
- Marlia Ieryani Ghazali (Abang Long Fadil 3)
- Hew Yoon Yin (Kit Hew) (J2: J Retribusi)
Anugerah Filem Pendek Terbaik
- Can You Love Me Most? (Feisk Sdn Bhd)
- 3 Sekawan (Media Prima Omnia)
- Kampung Malar: Cahaya Gaya (Measat Broadcast Network System)
- The Pillar Strength (Funcel)
- The Present Man (Hug Pictures)
Kesan Khas Visual Terbaik
- Air Force The Movie: Selagi Bernyawa (Ma Chiau Ran, Tan Ye Xuan, Pau Tun Kai)
- Jayasilen Sivapragasam (Viman)
- Viper Studio Sdn Bhd (Mat Kilau: Kebangkitan Pahlawan)
- Basecamp Films (The Assistant)
- Basecamp VFX (J2: J Retribusi)
Poster Terbaik
- Small Town Heroes (Tree Egg PLT)
- Da Huang Pictures (Barbarian Invasion)
- Xin World (The Rise of Lion: Warisan Singa)
- Keeklr Films (Anak Rimau The Movie)
- Le Mediator Studio, Jarl Faizal (Prebet Sapu)
Anugerah Filem Box Office
- Mat Kilau Kebangkitan Pahlawan (Studio Kembara Sdn Bhd)
|
| |
Filem Spilt Gravy menang Filem Terbaik. Pencalonan terbanyak (14) dan pemenang terbanyak juga (7 anugerah). Namun pengarah filem terbaik ini (Zahim Albakri) tidak tercalon dalam Top 5 anugerah pengarah terbaik.
Pengacara FFM 32
- Awal Ashaari
- Sarimah Ibrahim
Artis yang membuat persembahan terdiri dari
- Zainal Abidin
- Siti Nordiana
- Azlan & The Typewriter
- Ernie Zakri
- Marsha Londoh
- Hazama Azmi
Antara penyampai trofi anugerah
- Maya Karin
- Namron
- Faizal Hussein
- Zul Ariffin
- Ummi Nazeera
- Hairul Azreen
- Adrian Teh
- Ashraf Muslim
Pemenang setiap kategori menerima hadiah wang tunai antara RM5,000 hingga RM15,000.
Penerima Anugerah Seniman dan Anugerah Seniwati Sepanjang Zaman menerima hadiah pakej umrah dan wang tunai RM15,000.
|